PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8301}

Ognisty podmuch

Backdraft
7,2 27 324
oceny
7,2 10 1 27324
5,9 11
ocen krytyków
Ognisty podmuch
powrót do forum filmu Ognisty podmuch

Film dobry. czasem bardzo dobry (na mój gust tak z 7,6, obsada "prima sort" ale i tak wszyscy (łącznie z Robertem De Niro) stają się malutcy kiedy na ekranie pojawia się On -.Donald Sutherland. Za ten obsadowy strzał w dziesiątkę dodaję jeszcze punkty. Czyli jest mocne 8!

ocenił(a) film na 6
rejmons

Tak, Sutherland skradł ten film. Widać w jego postaci miłość do ognia no i ta "bestia". Szkoda, że przez cały film było go tak mało. Mogę się mylić, ale nie zagrał więcej niż 10 minut.

ocenił(a) film na 7
rejmons

Ja całość filmu (nieznośny patos, rozjeżdżanie się w nieokreślonych kierunkach, płytkość postaci, choć aktorzy starają się, jak mogą) oceniam nisko, a punkty przyznałam głównie za Sutherlanda. Ciarki chodzą, jak gra. Jest tym, kogo gra.

ocenił(a) film na 8
Aromatix

Akurat w tym filmie patos nie razi aż tak bardzo. A poza tym obsada bardzo porządna - Russell w formie, Scott Glenn też, De Niro no i Sutherland... chociaż u niego to nie jets "miłość" do ognia, co raczej obsesja na jego punkcie.
No i warto zwrócić uwagę na pewną "klamrę" spinającą film - chłopiec ze strażackim kaskiem na okładce "Life'a" czyli postać grana przez Baldwina... i chłopiec na pogrzebie (syn Rusella) też ze strażackim kaskiem.
Ciekawe, czy też pójdzie w ślady ojca, dziadka i stryja ;)

Aromatix

Patosem zarzynają ten film dopiero w końcówce, wcześniej jak na standardy Amerykańców nie było z tym tak źle, natomiast całość mimo starań aktorów rzeczywiście trochę się rozłazi.
No, ale Donald pozamiatał - to fakt :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones