PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827336}

Policja i rasizm

Black and Blue
6,2 4 746
ocen
6,2 10 1 4746
Policja i rasizm
powrót do forum filmu Policja i rasizm

Super filmik

ocenił(a) film na 8

Dobrze się ogląda, akcja i fabuła dobre, a polski tytuł beznadziejny

iris_1984

Pełna zgoda! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym filmem.

ocenił(a) film na 9
Shurtugal_Eragon

Zajebisty film

iris_1984

Oryginalny też jest nastawiony dość ideologicznie (tak samo jak wymowa rapowego utworu podczas napisów końcowych, która kompletnie rozmija się z fabułą). Najwyraźniej producenci, w odróżnieniu od scenarzystów i reżyserów chcieli wykorzystać film jako ideologiczny lewacki bełkot spod szyldu 'swj', 'czarnego ofiarnictwa' o którym mówi pani Candace Owens.

Przykład z końcówki: stacja TV/radio podaje że "(...) został skazany za zamordowanie trzech czarnych cywili". To brzmi śmiesznie - ja rozumiem że czarni są mniejszością w USA, no ale bez przesady. To tak jakby powiedzieć: 'breaking news, trzech białych łysych facetów o niebieskich oczach zostało zamordowanych'.

MisterTornister

Może chodziło o to, że główna bohaterka jest jednocześnie czarna i niebieska.

romek_krakow

tak, to wiem - chodziło o jakiegoś rodzaju mentalność tożsamościową - 'ty już nie jesteś jedną z naszych', takie dziecinne gadanie osób mających niejedno za uszami

ocenił(a) film na 8
MisterTornister

Jest ok 

ocenił(a) film na 8
iris_1984

Dobry film ma fajny klimat troszke w stylu *"Noc oczyszczenia " . Nieznani aktorzy ale daja rade moze mawet przez to film jest bardziej wiarygodny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones