PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9539}
6,9 2 526
ocen
6,9 10 1 2526
Silkwood
powrót do forum filmu Silkwood

Powaliłeś mnie na kolana. Najlepiej zdradzić zakończenie fabuły. Super!

użytkownik usunięty
Swoj

Jeżeli film jest oparty na faktach autentycznych (czytaj: przeszłych), to niczego nie zdradza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

a ja mam pytanie z innej beczki: ma ktoś napisy do tego filmu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Fakty mają pewną cechę, nierozerwalnie z nimi związaną. Mianowicie są autentyczne. Ale cóż, ty pewnie też szybko się spieszysz i cofasz do tyłu :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Swoj

Jak jesteś taki mądry to trzeba było samemu zrobić opis

kubalszynp

popieram jednego z przedmówców. Jeśli film dotyczy prawdziwej postaci to siła spoilera słabnie... To w sumie tak jakby mieć pretensje do kogoś, że na forum "Titanica" napisał, że statek na końcu tonie ;)

Tinkerbell_88

no ciekawe porownanie ale moze mlode pokolenie nie zna tej historii
titanika z prasy i zwyczajnie chce sobie obejrzec film i nie trzeba pisac
ze ow statek po zderzeniu z gora lodowa idzie na dno wraz z nim wiekszosc
pasarzerow a wlasciciel goldenline okazuje sie tchorzem i wsiada do jednej
z szalup ratunkowych ktorych jest za malo
czlowieku pomysl zanim napiszesz

ocenił(a) film na 4
markin

no akurat titanica historie to wszyscy znaja ale historii Silkwood nie. Naprawde mogli sobie darowac informacje ze Silkwood ginie. Choc na filmweb.pl sa wieksze spoilery w redakcyjnych recenzjach filmow fabularnych.

jleszczynski

Przecież na większości plakatów jest umieszczona informacja o śmierci Silkwood: "On the November 13, 1974, Karen Silkwood, an employee of a nuclear facility, left to meet with a reporter from the New York Times. SHE NEVER GOT THERE".

Nie powiem, żeby znajomość zakończenia filmu odebrała mi przyjemność oglądania.

ocenił(a) film na 8
globus

Bardzo dobry film przejmujący prawdziwy a do tego wzruszający. Historia o tym jak fabryki kombinują żeby mieć więcej być bardziej wydajnym żeby zarabiać więcej oszukując pracowników i zarząd , ktoś (Karen Silkwood ) zaczyna się interesować tym wyłapuje nieprawidłowości i zostaje ukarana... Niestety to się zdarza bardzo często, . Świetna rola Meryl Streep a ostatnia scena z wykonaniem Amazing grace ( zaśpiewałą Meryl) świetna!!

ocenił(a) film na 8
Swoj

Nie czytam opisów filmów, ponieważ już nie raz natknęłam się na spoiler. Jest to świetne wyjście. Jeżeli chcę się dowiedzieć o czym jest film czytam początek i to mi wystarcza. Ale prawdą jest, że spoiler filmu opartego na faktach to nie to samo co spoiler filmu, który ktoś od początku do końca wymyślił. Jeżeli uważasz, że napisałbyś byś lepszy to napisz. :) Z chęcią przeczytam.

Niestety film jest nadal aktualny. Nadal nie wszystkie firmy działają zgodnie z prawem, ale ludzie bojąc stracić się pracy godzą się z warunkami w jakich przyszło im pracować. Film trochę jak przypowieść. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones