PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8963}
6,5 10 359
ocen
6,5 10 1 10359
6,0 2
oceny krytyków
Tequila Sunrise
powrót do forum filmu Tequila Sunrise

9/10

ocenił(a) film na 9

Uwielbiam takie filmy - z klimatem lat 80 i 90.

użytkownik usunięty
tekileczka

To witaj w klubie, dobra kobieto :-). Dobrze by było, gdyby któryś z kanałów telewizyjnych zechciał ten film przypomnieć.

ocenił(a) film na 7

Oj i ja i ja uwielbiam !!! Mam dziś właśnie fazę, bo obejrzałam Footloose :) I wzięlo mnie na słuchanie muzyki filmowej z lat 80tych :) I stwierdzam, ze Kenny Loggins wymiata - śpiewał właśnie w Footlose, Top Gun .. i pewnie mnóstwie innych :)

susannah0030

Do Footloose czy Top Gun to trudno porównać taki film jak... Tequila Sunrise bo według mnie jest to film bardzo słaby przegadany i w którym praktycznie nic sie nie dzieje niestety nie pomagają temu filmowi nawet trzy gwiazdy(wtedy tylko dlatego ten film wypozyczyłem dla tych gwiazd)niestety ja się na tej Tequilli strasznie zawiodłem ale swoją opinię opieram na roku obejrzenia czyli właśnie w latach 90 możliwe że musiałbym go obejrzeć jeszcze raz jednak nie wydaje mi się;)
Co do przykładu doskonałych filmów z lat 80/90 to mógłbym tu wymienić przynajmniej 30-40 filmów 100 razy lepszych od Tequilli,które właśnie są doskonałą reklamą tamtego okresu.
Ale to jest tylko moja prywatna opinia nie macie sie czym przejmować.

ocenił(a) film na 7
entregado66

Ja nie porównywałam filmów........ tylko wspomniałam o muzyce filmowej lat 80-tych.... a szczególnie o tej Kenny Logginsa, który nagrał soundtracki to Footloose i Top Gun...

susannah0030

No tak... tylko jak ktoś coś napisał w w jednym zdaniu to tak wyszło,po prostu ja to zrozumiałem w taki sposób że ty uwielbiasz ten konkretny film czyli Tequila Sunrise a tobie chodziło ogólnie o filmy z lat 80,90 mnie to tak wyszło jak byś polączyła ten film i reszte filmów;) a że ja akurat zawiodłem sie na Tequilli i również uwiewlbiam filmy z tamtego okresu to trudno mi było Tequile Sunrise umieścić w jednym szeregu z wieloma filmami z tamtego okresu dla mnie ten film jest bardzo słaby i znam wiele wiele innych lepszych filmów z lat 80 90;)

ocenił(a) film na 6
entregado66

Bardzo słaby - czy ja wiem, na pewno nie wybitny, ale ani Footloose ani Top Gun również wybitnymi filmami nie są ;)

Odświeżyłam sobie wczoraj ten film - wcześniej przez długi czas nie mogłam go nigdzie zdobyć, nie do końca też go pamiętałam, wiedziałam, że było dwóch przyjaciół 'po przeciwnych stronach' i kobieta. Nie zawiodłam się ani trochę, bo film spełnił doskonale swoje główne zadanie - pozwolił cofnąć się w czasie i przypomniał mi ten niesamowity klimat lat 80tych, który uwielbiam. Muzyka, młody Mel Gibson, piękna Michelle, wszechobecny saksofon (to dla mnie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów filmów z tamtych czasów), piękne kolory - scena, w której Mak i Nick siedzą na huśtawkach!

Przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś podobne filmy będące kwintesencją klimatu lat 80-90tych? Mam wrażenie, że jako dziecko oglądałam ich całe mnóstwo (chłopak mojej siostry pracował w wypożyczalni kaset video - pamiętacie te okładki?:), teraz pamiętam tylko niektóre tytuły, a chętnie wybrałabym się w taką sentymentalną filmową podróż w czasie.

To, co mi przychodzi do głowy, to na pewno: seriale 'Na wariackich papierach' czy 'Życie jak sen', ostatnio przypomniałam sobie też film 'Switch' z Ellen Barkin, na pewno wszystkie filmy z Melem Gibsonem ('Zabójcza Broń', 'Ptaszek na uwięzi', 'Człowiek bez twarzy', 'Wiecznie młody') czy Goldie Hawn ('Dama za burtą', 'Dzika lokatorka', 'Ze śmiercią jej do twarzy'). Uwielbiam ścieżkę dźwiękową ze 'Scarface'a', a tamten klimat świetnie oddaje też muzyka z GTA Vice City 'Emotion 98,3'

Macie jakieś swoje propozycje? Zaznaczam - nie chodzi mi o filmy wybitne, to raczej typowe kino klasy B, które mają specyficzny klimat tamtych lat :)

strugaa

Ale takie filmy jak Footloose czy Top Gun to jest właśnie kwintesencja lat 80 do tego jeszcze Karate Kid itp... i to są właśnie filmy klasy B(dla mnie to są filmy klasy B ale wiem że definicja filmów klasy B oznacza zupełnie inne filmy.... a to że coś jest tej klasy to wcale nie oznacza że jest gorsze tylko lżejsze i bardziej rozrywkowe to chyba sprawa oczywista...wszystkie filmy przez ciebie wymienione w 100% spełniają ten klimat lat 80 niestety dalej twierdze że Tequila Sunrise nie pasuje mi tutaj kompletnie... trudno po prostu się chyba uprzedziłem dla mnie w tym filmie kompletnie nic się nie dzieje a gwiazdy w tym filmie snują się bez powodu.

Jeszcze moje ulubione tytuły z tych lat i również początek lat 90

Klub winowajców
Szesnaście świeczek
Dziewczyna w różowej sukience
Wolny dzień Ferrisa Buellera
Samoloty, pociągi i samochody
Ona będzie miała dziecko
Wujaszek Buck
Niesforna Zuzia
Na łonie natury
Tylko samotni
Do szaleństwa
Szansa dla karierowicza
Stand by Me
Dzieci gorszego Boga
Dziewczyna z komputera
Wieczór kawalerski
Koszmar z ulicy Wiązów
Nie mów mamie, że niania nie żyje
Coś
W krzywym zwierciadle: Wakacje
Zwariowana noc
oj i jeszcze wiele s/f,kina akcji i psychologicznych oraz komedii również musiał bym wymienić ze 100 tytułów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones